• صبافرین1
 • صبافرین2
 • صبافرین3
 • صبافرین4
 • صبافرین5
 • صبافرین6
 • صبافرین7
 • صبافرین8
 • صبافرین9
 • صبافرین10
 • صبافرین11
 • صبافرین12
 • صبافرین13

آخرین خبرها

تولید فین تیوب های طولی برای اولین بار در ایران

این شرکت برای اولین بار در کشور موفق به راه اندازی خط تولید فین تیوب های طولی (Longitudinal Fin Tube ) که در گرمایش سیالات با ویسکوزیته بالا کاربرد دارد ، شده است .

تاریخ انتشار: دوشنبه, آبان 08, 1396 | ادامه خبر...

شرکت صبافرین درچهاردهمين نمايشگاه بين المللی

تاسيسات و سيستم های سرمايشی و گرمايشی 25 تا 28 مهر ماه 94

 

تاریخ انتشار: جمعه, مهر 24, 1394 | ادامه خبر...

تولید کننده رادیاتور آب

در سال 1391 شرکت صبافرین موفق به ساخت رادیاتور آب ماشین های دامپ تراک برای اولین بار در ایران گردید.

تاریخ انتشار: جمعه, فروردين 25, 1391 | ادامه خبر...
  دسترسی سریع به گالری

  لیست محصولات
  کد مطلب : 7  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 607   |   تاریخ درج: شنبه, مرداد 09, 1395   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / کاربر سیستم مطلب: مدیر محتوا

   

  یونیت هیتر


  یونیت هیترهای صبافرین با استفاده از تجربیات 20 ساله و الهام گرفتن از استانداردهای ساخت و استفاده از نظرات كارشناسی مهندسین و كارشناسان مجرب در 12 تیپ آبگرم و بخار تولید میشوند كه با توجه به طراحی جالب آن از نقطه نظر زیبایی و راندمان حرارتی آن را جزء بهترین ها در كشور قرار داده است.
  -یونیت هیترها جهت گرمایش سالنهای صنعتی ، اماکن ورزشی ، انبارها ، استخرها ، پایانه های مسافربری و ... کاربرد دارد . ضمناً با افزودن ردیف لوله ها در کویلها میتوانیم از آنها جهت سرمایش نیز استفاده نمائیم .
  - یونیت هیترهای صبافرین از نقطه نظر زیبایی بدنه ، جزء بهترین ها میباشد .
  - با قرار دادن دمپرهای ایرفویل ( Air Foil Louvers ) میتوانیم پرتاب هوا را تا حدود دو برابر افزایش دهیم .
  - با توجه به تکنولوژی پیشرفته در ساخت کویل یونیت هیتر ها ،  بالاترین راندمان در آنها ایجاد میگردد .
  - الکتروموتورهای یونیت هیترها اکثراً از مارک معتبر موتوژن میباشد .


  بدنه : (CASING)

    ● بدنه یونیت هیتر از بهترین نوع فولاد در زمینه تولید لوازم خانگی (ST14) و با استفاده از قالب ها و فیكسچرهای مخصوص ساخت شده است . قطعات بدنه دستگاه در یك خط اتوماتیك پس از عبور از مسیر چربی زدایی، فسفاتینگ و آب كشی از داخل كوره خشك كن رد شده و خشك میگردد و سپس با رزین ملامینه الكیدی (رنگ پودری) بصورت الكترواستاتیك پوشیده شده و در داخل كوره 200oCپخت میشود.
  جهت جلوگیری از انتقال ارتعاشات از الكتروفن به Fan Cowl و بدنه و به حداقل رسانیدن ارتعاش دستگاه ، ساپورت جداگانه ای جهت نصب الكتروموتور در نظر گرفته شده است كه باعث بدون ارتعاش بودن یونیت هیترهای صبافرین میگردد.

   
  كویل : (Heating Coil)

  ● كویل یونیت هیتر آبگرم از لوله مسی بقطر "5/8 ø و با ضخامت جداره 0.635mm و فین مصرفی از نوع تخت (Fin Plate) آلومینیمی و با تراكم 12 فین در هر اینچ ساخته میشود.  فین ها در دستگاه فین پرس تمام اتوماتیك تهیه شده و Hair Pin های مسی در دستگاه لوله خم كن C.N.C تهیه گردیده و اتصال لوله های مسی به فین های آلومینیمی در دستگاه اكسپندر عمودی NC انجام میگیرد.
  ● كویل در یونیت هیترهای بخار از لوله مسی بقطر "5/8 ø با ضخامت جداره  1mm و یا لوله كربن استیل بدون درز"5/8 ø با ضخامت جداره1.5mm و از ماتریال ASTM-A-179 و فین تخت  (Fin Plate) آلومینیمی ساخته میشود.
  ضمناً با توجه به سطح حرارتی پائین و اتصال ناقص لوله های فین دار اسپیرال از آنها به هیچ وجه در ساخت كویلهای یونیت هیتر استفاده نمیشود.
  ● بر حسب سفارش از لوله های استینلس استیل در ساخت كویل استفاده میشود.
  ● كویلهای آبگرم پس از ساخت تحت فشار 10 بار و كویلهای بخار تحت فشار 30 بار تست هیدرولیكی میشوند.
  لازم به توضیح است بغیر از مدل 200 كه دارای كویل سه ردیفه است بقیه مدلها دارای كویل دو ردیفه میباشند.

   
  الكتروموتور : (Electro Motor)

    ● الكتروموتورهای مصرفی در یونیت هیترهای صبافرین اكثراً دو دور تك فاز (900 و 1400 دور دردقیقه) ساخت كارخانه موتوژن میباشد كه از كیفیت بالایی برخوردار است ولی بر حسب سفارش از الكتروموتورهای سه فاز و یا الكتروموتورهای ضد انفجار (در محیط هایی كه احتمال وجود گازهای قابل انفجار وجود دارد) استفاده میشود.


  پروانه : (Fan)

    ● پره های پروانه بكار رفته آلومینیمی به ضخامت 1.5mm و نافی (HUB)  از ورق فولادی به ضخامت 2.5mm میباشد. پروانه از نظر استاتیكی و دینامیكی كاملاً بالانس میگردد ضمناً پروانه طوری طراحی شده است كه مصرف برق آن فوق العاده پائین میباشد.


   دمپر: (Deflection Louvers)

    ● یونیت هیترهای صبافرین دارای دمپرهای قابل تنظیم با پروفیل مخصوص فولادی بوده كه میتوان آنها را طوری تنظیم نمود كه بتوان هوای گرم را به محل مورد نیاز هدایت نمود.
    ● در محل هایی كه نیاز به پرتاب بالا وجود دارد از دمپرهای مخصوص و با اهرم های قابل تنظیم وبصورت (Air Foil) میتوان استفاده نمود كه میتواند پرتاب را حتی تا دو برابر پرتاب دمپرهای معمولی رسانیده و راندمان حرارتی یونیت هیترها را بالا برد كه این نوع دمپر بر حسب سفارش بر روی یونیت هیترها قرار داده میشود و عملكرد آن بشرح ذیل میباشد :
    ● با قراردادن دمپرهای فوق، جریان هوای هدایت شده ایجاد و باعث افزایش مقدار هوای خروجی از یونیت هیتر وکاهش درجه حرارت متوسط آن میگردد و آن نیز باعث بالا رفتن پرتاب(Throw)یونیت هیتر و همینطور استفاده بهینه از انرژی و مطبوع بودن درجه حرارت محیط میگردد.
    ● مدل و فرم خاص دمپرها باعث كشش هوای اطراف دمپر بطرف هوای گرم خروجی از دمپر مخصوص یونیت هیتر گردیده (شکل1) و آن نیز باعث افزایش مقدار هوا و كاهش درجه حرارت و بالا رفتن پرتاب میگردد.

   
  سه شكل زیرین گویای استفاده بهینه از انرژی در یونیت هیتر با دمپر مخصوص میباشد :

   

  شکل (1) فلوی هوای خروجی از یونیت هیتر با دمپر مخصوص

   

   

  شکل (2) جریان هوای تولیدی بوسیله یونیت هیتر با دمپر مخصوص

   

  شکل(3) جریان هوای تولیدی بوسیله یونیت هیتر با دمپر معمولی

       

   

  نام گذاری:

  تنوع مدل یونیت هیترهای این شركت با استفاده از اعداد وحروف بشرح ذیل مشخص میگردد:


  ارتفاع نصب و پرتاب یونیت هیتر:

    ● جدول زیرین بر اساس درجه حرارت ورودی هوا  ( 16oC ) و درجه حرارت آب گرم ورودی به كویل برابر 90oC و خروجی از كویل  80oC تهیه گردیده است . یونیت هیترها را بایستی طوری آرایش داد و چیدمان كرد كه هوای گرم خروجی بتواند مناطق مورد نیاز را پوشش دهد ضمناً پرتاب هوا در محیط عاری از وزش های دیگر محاسبه شده است.


  a) یونیت هیتر افق زن :


  b) یونیت هیتر عمود زن :


   سیستم لوله كشی یونیت هیتر افقی و عمودی:

    ● نحوه لوله كشی یونیت هیترها ذیلاً مشاهده میشود. انتخاب درست بر اساس نحوه كارآنها و موقعیت قرار گرفتن منبع تغذیه تعیین میگردد. اندازه لوله ، شیر فلكه ،‌ تله بخار ، صافی و سایر تجهیزات بایستی بر اساس استاندارد ASHRE و اطلاعات كارخانه سازنده تعیین شوند.
  بهترین كار كمك گرفتن از مهندس مجرب در این رابطه است كه بتواند سایز واندازه تجهیزات مورد نیاز را تعیین نماید و از مشكلات احتمالی در آینده بكاهد.

   

  Share نسخه مخصوص چاپ

  ارتباط آنلاین با مدیر محصول
  مدیر این محصول در حال حاضر روی خط نیست مدیر این محصول در حال حاضر روی خط نیست
  نام شما : 

    • +5000 مشتری
    • +15 سابقه فعالیت
    • +50 نمایندگی
    • 10 گواهینامه
    نام
    نام خانوادگی
    ایـمیل

    ذخیره اطلاعات


     
     
     
    ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟